فیش اند چیپس | ماهی مارکت

آموزش فیش اند چیپس fish and chips

ماهی و سیب زمینی سرخ شده یه غذای محبوب در بین طرفدارای غذا دریاییه👇

مواد لازم :

فیله ماهی دلخواه ۵۰۰ گرم
آرد گندم 2 پیمانه
شیر 2 پیمانه
مایه خمیر 1 چانه
نمک به مقدار لازم
آب به مقدار لازم
سیب زمینی به مقدار لازم
روغن مخصوص سرخ کردن به مقدار لازم

طرز تهیه :

۱. آرد را در یک غذا ساز نسبتا بزرگ ریخته و شیر را به آن اضافه میکنیم.
۲. در ابتدا آرد و شیر را خوب با یکدیگر مخلوط کرده و در همان حال آب را کم کم به آن اضافه می کنیم.
۳. نباید آب را یکجا به آن اضافه کرد.حالت هم زدن را تا زمانیکه تمام آرد و مواد اضافه شده کاملا با هم ترکیب شده و غلظت و قوام یکنواخت پیدا کند ادامه می دهیم.
۴. سپس نمک و مایه خمیر را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم.دستگاه را خاموش کرده و ۱ تا ۱.۵ ساعت مواد بدست آمده را در حالت استراحت در یک مکان گرم قرار می دهیم.
۵. برای درست کردن چیبس سیب زمینی ها را پوست کنده و به اندازه های مساوی تکه تکه کرده و آنهارا شسته و میگذاریم تا کاملا خشک شوند. عجب فیش اند چیپس ی
۶. سپس آنها را در یک ظرف دسته دار عمیق که حاوی روغن داغ می باشد یه مدت 5 دقیقه قرار می دهیم.سپس آنها را از روغن خارج کرده و با یک قاشق شیارهایی روی آنها ایجاد کرده و به مدت 10 دقیقه در یک ظرف فلزی قرار داده تا خنک شوند و این شیار ها را به خود بگیرند.
۷. دوباره آنها را به مدت 7 تا 10 دقیقه در روغن ریخته تا کاملا طلایی شوند و راحت قابل جویدن باشند.نمک را هم که چاشنی آن است روی آن می ریزیم.
۸. ماهی را در داخل مایع آرد غلتانده و خوب با آن پوشش می دهیم بعد در روغن می گذاریم تا سرخ شود و به طور منظم آنها را برمی گردانیم تا هر دو طرف آنها کاملا سرخ شود.سپس آنها را از روغن خارج کرده و نمک روی آن میریزیم و با چیپسی که درست کرده ایم به همراه لیمو ترش سرو می نماییم.

پ ن : من کنار این غذا مقداری نخودفرنگی آبپز خرد شده هم سرو میکنم که محشر میشه دیگه😻✌️

قیمت و موجودی انواع فیله خالص ماهیها

فیش اند چیپس

.
تیر 16, 1400