صدف خوراکی منبع غنی زینک | ماهی مارکت

میدونید کمبود روی یا زینک در بدن باعث بروز چه مشکلاتی میشه؟!

صدف خوراکی به عنوان یکی از منابع قوی روی(زینک) در سراسر جهان در حال مصرف هست..این نوع صدف بمحض آبپز شدن پوسته هاش باز میشه و گوشتش نرم و قابل خوردن میشه👌

💢 نشانه های کمبود زینک :

ایمنی ضعیف : روی در کشتن و از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و سلولهای سرطانی اهمیت بسزایی دارد. اگر به راحتی دچار بیماری شده و مدت ها طول می کشد که از آن رها پیدا کنید، بدانید که بدن شما دچار کمبود روی شده است.

اسهال : اسهال شدید یکی از نشانه های کمبود روی در بدن می باشد، همچنین خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی را افزایش می دهد.

اختلال در حواس : این عامل یکی از بزرگترین نشانه های کمبود روی در بدن می باشد. کمبود روی می توانند عملکرد عصبی را دچار اختلال کند.

ریزش مو : کمبود روی منجر به پرکاری تیروئید می شود که در نتیجه ریزش مو و نازک شدن مو را به همراه دارد.

دستگاه گوارش : کمبود روی باعث ضعف دستگاه گوارش می شود که می تواند منجر به سلامتی افراد گردد.

آلرژی : کمبود روی منجر به ایجاد سطوح بالاتر هیستامین می شود. هیستامین بیش از حد منجر به آلرژی، عطسه، آبریزش بینی، کهیر و… خواهد شد.

اختلال در عملکرد مغز : این یکی از مرگبارترین و خطرناکترین علائم کمبود روی در بدن می باشد. کمبود روی می تواند در عملکرد مغز اختلالات خطرناکی را ایجاد کند.

از دست دادن اشتها: کاهش میزان روی در بدن می تواند منجر به از دست دادن اشتها و میل شماشود، زیرا که روی یک آنزیمی مهم که کنترل حواس چشایی و بویایی را در دست دارد می باشد.

هیپوگنادیسم: هیپوگنادیسم یکی از عوامل کمبود روی در بدن می باشد. این یک بیماری می باشد که در آن بیضه نمی تواند به اندازه کافی تستسترون تولید کند و می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی در عمل باروری شود.

زینک

Zink

.
اسفند 15, 1399