ترکیب بینظیر میگو و گوشت قرمز | ماهی مارکت

میگو گوشتی جذاب 

این میگوهای پیچیده در گوشت با استفاده از یک رویه ی درست شده از شربت افرا و سس سریراچای فلفلی تند کمی چاشنی دار شده اند. ترفند این غذا این است که گوشت ها را قبل از پیچیدن دور میگو نیمه پز کنید. به این شکل گوشت نیمه پز شده در همان مدت زمانی که میگو برای پختن لازم دارد برشته می شود. گوشت برشته و میگوی عالی پخته شده در یک لقمه!

مواد لازم :

میگو ی پیچیده در گوشت با شربت افرا : آب لیمو آب نصف لیمو
سس سریراچا (فلفلی تند) 1 قاشق سوپخوری – 15 میلی لیتر
نمک 1/2 قاشق چایخوری – 4 گرم
شربت افرا 2 قاشق سوپخوری – 30 میلی لیتر
میگو 20 عدد خیلی بزرگ
گوشت (قلوه گاه گوسفند) 10 برش باریک
پیازچه (خرد شده، اختیاری) به مقدار لازم

طرز تهیه:

1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) داغ کنید. سپس کف یک سینی فر بزرگ را با فویل آلومینیومی یا کاغذ روغنی بپوشانید.
2. سیخ ها را در یک کاسه آب گرم قرار دهید و کنار بگذارید.
3. تکه های گوشت را به شکل یک لایه داخل سینی فر قرار دهید. سینی را در فر بگذارید و 10 دقیقه تا زمانی که روغن بیندازد و لبه های آن شروع به قهوه ای شدن کند اما هنوز نرم باشد بپزید. کوشت را از فر بیرون بیاورید و روی حوله ی کاغذی بگذارید تا چربی اضافی گرفته شود. هر چه چربی روی سینی فر هست را نیز دور بریزید.
4. زمانی که گوشت در حال پختن است، میگو ها رو پوست بکنید و رگ گیری کنید اما دم را دست نزنید. میگو را با نمک مزه دار کنید.
5. شربت افرا و سس سریراچای فلفلی تند را در یک کاسه ی کوچک مخلوط کنید.

6. زمانی که گوشت آنقدر خنک شد که بشود به آن دست زد آن را از لای حوله ی کاغذی بیرون بیاورید سپس با استفاده از یک قلممو یا انگشتان دو طرف آن را با رویه ی افرا و سریراچا بپوشانید. گوشت را به شکل ضربدری نصف کنید.

7. هر میگو را داخل یک برش گوشت بپیچید و با یک یا دو سیخ آن را محکم کنید.

8. آنها را داخل سینی فر قرار دهید. سپس هر چه از مواد رویه ی افرا و سریراچا مانده با قلممو روی هر میگوی پیچیده در گوشت بمالید.
9. میگو ها را 5 دقیقه در فر بپزید. سپس فر را روی کباب پز بگذارید و 4 تا 6 دقیقه تا گوشت برشته شود کباب کنید. میگو ها را از فر بیرون بیاورید سپس روی آن ها آب نصف لیمو را بچکانید.
10. میگو را گرم با مقداری پیازچه ی خرد شده روی آن سرو کنید.

قیمت و موجودی میگو

میگو

میگو در سایزهای مختلف موجود است

.
اسفند 28, 1399