استاندارد ظرف غذا | ماهی مارکت

«غذا قبل از اینکه شکم شما را سیر کند باید چشم شما را سیر کند » 👇موافقید؟
اکثر افراد قبل از اینکه غذایی را بخورند آن را می‌بینند و این تماشای غذا افراد را نسبت به خوردن غذا جذب می‌کند. یکی از مواردی که همیشه مورد توجه مشتریان هر رستوران قرار می‌گیرد این است که غذای آن درون ظرف به چه شکلی سرو شود.

💢یک ظرف غذای استاندارد، باید حاوی این سه عنصر اصلی باشد:

۱. کربوهیدرات

غذا در هر فرهنگ و در هر مکتبی از آشپزی دارای این سه عنصر است. منظور از کربوهیدرات یا نشاسته در ظرف غذا معمولا نان، برنج، سیب‌زمینی، پاستا یا هر نوع کربوهیدرات دیگر است.

۲. سبزیجات

منظور از سبزیجات، هر نوع سبزی همراه غذاست که می‌تواند خام، نیم‌پز یا پخته و یا نوع غیر مفید آن یعنی پخته باشد. در نظر داشته باشید که بهترین حالت سبزیجات از لحاظ حفظ مواد غذایی حالت نیم‌پز و بهترین حالت از نظر مزه مورد قبول عموم مردم حالت تفت‌داده شده آن است.

۳. پروتئین یا غذای اصلی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین عنصری که در ظرف غذا باید باشد، گوشت است. البته این موضوع در عادات و رژیم‌های غذایی متفاوت است و می‌تواند پروتئین گیاهی یا کربوهیدرات جایگزین شود. پروتئین بیشترین حجم غذاهای فرنگی و مخصوصاً‌ اروپایی را دارد.

اما در ایران کربوهیدرات‌ها و مخصوصاً برنج بیشترین حجم غذا را تشکیل می‌دهد. این درحالی است که در غذاهای فرانسوی، انگلیسی و عموماً منوهای فرنگی، پروتئین حجم اصلی بشقاب غذا را تشکیل می دهد.

قیمت و موجودی فیله خالص خرچنگ

.
اردیبهشت 21, 1400